Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie życiowe

Nadrzędnym celem ubezpieczenia życiowego, jest zabezpieczenie sytuacji materialnej najbliższych w przypadku naszej śmierci. Ty decydujesz, na etapie zawierania polisy, ile pieniędzy ma do nich trafić gdy Ciebie zabraknie. Możesz się również „umówić” z towarzystwem, że po twojej śmierci, pieniądze z polisy zostaną spożytkowane na spłatę konkretnego kredytu.

Dodatkowo, mamy możliwość zabezpieczenia się przed wieloma innymi zdarzeniami (ryzykami), które mogą się nam przydarzyć, np. niezdolność do samodzielnej egzystencji, trwałe inwalidztwo, trwały uszczerbek na zdrowiu, wystąpienie ciężkiej choroby, leczenie szpitalne, operacje chirurgiczne. Jest ich o wiele więcej, aczkolwiek te są najpoważniejsze.

Polisę na życie, możemy w zasadzie podzielić na dwie grupy

Pierwsza z nich, to grupowe ubezpieczenia na życie. W tym przypadku, towarzystwa wybierają ryzyka w różnych konfiguracjach, przypisują im maxymalne sumy wypłaty, na które możemy liczyć i określają za to konkretną cenę, czyli składkę. Są to zamknięte „pakiety” ze sztywnymi cenami, za które płacić możemy miesięcznie, raz na kwartał, raz na pół roku, albo za rok z góry. Z opłacania składek możemy zrezygnować w zasadzie w każdej chwili. Ile kosztuje grupowe ubezpieczenie na życie – od 30zł do 150zł za miesiąc ochrony.

Do drugiej grupy należą ubezpieczenia indywidualne. W tym przypadku, towarzystwo daje nam do wyboru kilkanaście różnych ryzyk i my sami wybieramy to, co nas interesuje, czego najbardziej się obawiamy. Sami również dobieramy do tego sumy ubezpieczenia. Możemy zatem ubezpieczyć się na wypadek samej śmierci, albo dobrać do tego inne ryzyka. Umowę dotyczącą naszej śmierci, możemy zawrzeć z towarzystwem na rok, na kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat, a maxymalnie do setnego roku życia. Umowę dotyczącą ryzyk dodatkowych, zawieramy maxymalnie na 5lat. Ile kosztuje indywidualne ubezpieczenie na życie – średnio od 50zł do 200zł za miesiąc ochrony. Górna granica miesięcznej opłaty praktycznie jednak nie istnieje, bo końcowa cena uzależniona jest od naszego wieku, ustalonej sumy ubezpieczenia, ilości lat na które zawieramy ubezpieczenie, ilości dobranych ryzyk dodatkowych, naszego stanu zdrowia, oraz od tego czym się zajmujemy.

W przypadku, jeśli posiadasz rodzinę i chcesz ją zabezpieczyć po swojej śmierci, ubezpieczenie na życie da Ci poczucie większego spokoju. Siebie natomiast możesz uchronić przed finansowymi skutkami różnych ryzyk dodatkowych.

W prosty i przejrzysty sposób, pomożemy Ci dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.

Zadzwoń, napisz i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie.